FIT lunchboxy do pracy, szkoły
5 super fit sposobów na Tortillę
Posiłki do pracy na cały tydzień (z filmem)
5 sposobów na lunchbox i obiad jednocześnie (na cały tydzień)
Nie ma się co rozpisywać. Zapraszam na kolejną odsłonę przepisów “Zamiast kanapki do pracy“. FIT lunchboxy do pracy zostały tym razem podane w takiej formie, że są zrobione z jednego bazowego przepisu. Nie zakładam, że zrobicie jednego dnia wszystkie trzy, ale chcę Wam pokazać, że zdrowe odżywianie nie wymaga dużej kasy, tylko mądrego planowania. A jeśli akurat będziecie chcieli zrobić na śniadanie dla całej rodziny gofry, a dla siebie placuszki do pracy, od razu zróbcie z podwójnej porcji ciasta.
Przepis bazowy na fit lunchboxy
- 1 szklanka mąki pszennej (albo w wersji bezglutenowej wymieszaj 1/3 szk mąki ryżowej, 1/3 szkl mąki kukurydzianej, 1/3 szkl mąki ziemniaczanej)
- 1 jajko
- 1/3 szklanki oleju
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki cukru (ja pomijam, bo placuszki i tak dostają cukier w postaci dodatków, ale musicie sobie wypróbować smak, cukier można zastąpić innym tolerowanym słodzidłem)
- 1/2 szklanki mleka (może być roślinne)
- szczypta soli
Mieszamy najpierw wszystkie mokre składniki. Dodajemy suche i ponownie łączymy. Ciasto będzie miało konsystencję bardzo gęstego ciasta naleśnikowego.
Placuszki śniadaniowe
- przepis bazowy
- duże jabłko
- garść rodzynek
- tahini albo masło orzechowe
Smażymy placuszki na suchej patelni na złoto z dwóch stron. Na każdym placuszku układamy krążek jabłka. Smarujemy jabłko masłem orzechowym albo tahini. Posypujemy wiórkami kokosowymi i rodzynkami. Uwielbiam to połączenie.
Gofry
- przepis bazowy
- ulubione owoce
- można dodać jogurt naturalny
Odmierzamy porcje ciasta i w gofrownicy (nagrzanej) smażymy gofry. Nie ma znaczenia jakie kształty im nadamy i tak będą pyszne. Pakujemy w pudełeczko do pracy i koniecznie dodajemy owoce.
Ślimaczki naleśnikowe
- przepis bazowy (dodajemy mleka)
- kostka twarogu
- 1 łyżka syropu klonowego
- garść żurawiny
- ulubione owoce
Z podanego przepisu bazowego nie upieczemy naleśników, ponieważ ciasto jest bardzo gęste. Musimy więc dolać troszkę mleka, żeby uzyskać konsystencję ciasta naleśnikowego. Smażymy naleśniki. Twaróg mieszamy z syropem klonowym, dodajemy rodzynki. Naleśniki smarujemy serkiem i rolujemy. Kroimy w 1 cm ślimaczki. Odwracamy je i układamy na talerzu. Dekorujemy owocami i ewentualnie cukrem pudrem. Oczywiście w przypadku pakowania do pudełka możemy ten etap pominąć, żeby bezpiecznie wszystko przetransportować.
Smacznego!!!
Co prawda teraz wiele osób pracuje z domu i posiłku nie trzeba zabierać do pracy, ale dalej trzeba pamiętać o dobrych nawykach żywieniowych. Praca z domu to też wyzwanie dla naszej diety
Tak naprawdę takie lunchboxy nie są trudne w przygotowaniu, a jak na zdjęciu widać wyglądają naprawdę apetycznie. Warto jest moim zdaniem przygotować taki posiłek wcześniej niż np. zapychać się słodyczami w trakcie przerwy.