LifestoryUroda

Ważna rzecz, o którą powinna dbać każda kobieta. Obowiązkowo!

Kiedy zakładamy rodzinę, zastanawiamy się, jak oboje sprawdzimy się w tej roli. Czy ja będę dobrą żoną? Czy on będzie dobrym mężem? Mamy olbrzymi wpływ na to, jakiego partnera wybierzemy na wędrówkę przez życie i na to, jak dobrze przyjrzymy mu się przed ślubem, aby na pewno wiedzieć, że takiego właśnie chcemy dokonać wyboru. Później pojawiają się kolejne pytania. Czy będą dobrą mamą? Czy on będzie dobrym ojcem? Mam dla Was szybki quiz, który pozwoli Wam w 5 sekund odpowiedzieć sobie na to nurtujące setki kobiet pytanie!

czy on będzie dobrym ojcem

Quiz i co dalej

Rozwieję Wasze wątpliwości. To quiz tylko dla osób z poczuciem humoru :) Bo nic nie jest nam w życiu bardziej potrzebne niż poczucie humoru. Tylko ono w połączeniu z dystansem do siebie może sprawić, że życie upłynie nam spokojnie i szczęśliwie. Po co w ogóle taki test? Żebyście zrozumiały, że kiedy macie u swojego boku pomocnika i wspaniałego ojca, który zostanie z dzieckiem, Wy możecie znaleźć czas na to, żeby zrobić sobie wolne od wszelkich obowiązków i zadbać o siebie. Pokażcie ten wpis mężowi, niby przypadkiem udostępnijcie na jego tablicy :) Bez względu na to, czy jesteście mamami, czy nie, wiecie, że życie czasem daje nam w kość. To prawda, że kiedy jesteśmy rodzicami, doba nam się kurczy w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach. Poziom zmęczenia sięga zenitu i zastanawiamy się, co my robiłyśmy z czasem, kiedy na świecie nie było naszych dzieci.

Kiedyś długo nad tym myślałam i powiem Wam, że byłam tak samo zmęczona i też na nic nie miałam czasu. Jedyna różnica polegała na tym, że poświęcałam czas na inne sprawy, które absorbowały mnie równie mocno. Potrafiłam wracać z pracy ledwo włócząc nogami. Być zmęczona tak, że wzięcie pilota od telewizora to był wyczyn, na który brakowało mi już sił. Daleka więc jestem od generalizowania, że tylko macierzyństwo ograbia nas z sił i czasu. Ale przyznaję, że wtedy nawet zwyczajnie zadbanie o siebie jest po prostu trudniejsze i trzeba wykupić na nie czas.

Mąż i ojciec

Być może zastanawiasz się, co to ma wspólnego z tym, czy twój mąż będzie dobrym tatą. Już tłumaczę. Generalnie tyle, że jeśli jest dobrym dla Ciebie partnerem, będzie taki nadal, kiedy zostanie ojcem. Bo bycie dobrym tatą, to tak naprawdę bycie po pierwsze dobrym mężem. Bo zobacz, czy to, że twój mąż zostanie z dziećmi, żebyś ty mogła pójść sobie do kina, na zakupy po kolejne buty, albo po prostu na spacer, nie łączy w sobie bycia dobrym mężem i ojcem?

W tym jednym akcie, ten sam mężczyzna jest świetnym partnerem, bo dba, żebyś ty miała czas dla siebie. I dobrym ojcem, bo spędza czas z dziećmi i pokazuje im, jak ważna jest dla niego ich mama. To miłość. Prosta i nieskomplikowana, a jednak taka ważna. Bo miłości nie da się poczuć słowami. Trzeba ją po prostu pokazać. I dlatego właśnie ten quiz, żebyś zrozumiała, że to wcale nie te kwiaty są jej wyznacznikiem, ale te wszystkie nawet drobne codzienne gesty. Gesty, dzięki którym czujesz, że naprawdę jesteś ważna dla tej drugiej połówki.

Dbaj o siebie codziennie. Nikt nie zrobi tego za ciebie!

Jednak bez względu na to, czy jesteś mamą, czy nie, czy twój partner Cię wspiera, czy nie, możesz zrobić dla siebie kilka rzeczy, żeby codziennie czuć się piękną i wyjątkową. Jak codziennie o siebie dbać?

Zrób sobie śniadanie do łóżka

Uwielbiam przygotować dla siebie swoje ulubione śniadanie i leniwie zjeść je w łóżku. Wypić chłodną latte i przeczytać kilka rozdziałów książki, którą codziennie odkładam na jutro. Zwłaszcza jeśli tego dnia czeka mnie dużo pracy, wstaję 10 minut wcześniej, żeby mieć czas na ten rytuał. Bardzo pozytywnie mnie wycisza i wtedy mogę sprostać wszystkim nadzwyczajnym zadaniom, jakie przyniesie mi życie.

czy on będzie dobrym ojcem

Pielęgnuj siebie

Wszystko, co dla siebie robimy, ma służyć naszej pielęgnacji. Jeśli się malujemy, robimy to dla siebie, nie dla kogoś. Nawet, jak nie wychodzę cały dzień z domu, robię lekki makijaż. Dla siebie. Staram się o siebie dbać i być dla siebie dobrą. Wiem, że nawet będąc zabieganą mamą, mogę być wypielęgnowana i robię to z czysto egoistycznych pobudek. Chcę czuć się piękna. Nigdy nie uważałam, że bycie mamą zwalnia mnie z tej powinności. Wręcz przeciwnie, staram się bardziej. Co mi w tym pomaga? W wolnej chwili robię sobie maseczki i peelingi, a moim ulubionym jest peeling kawowy.

O moim szybkim sposobie na makijaż mówiłam ostatnio na swoim InstaStory, gdzie serdecznie Cię zapraszam. Codziennie zagląda do mnie tam 6 tysięcy osób, co mnie niesamowicie motywuje. Dołączysz do nas?

Pielęgnuję też swoje włosy. Włosy są atrybutem kobiecości. Potrafią być bardzo sexi i dodać nam uroku, ale też zepsuć cały look, kiedy o nie nie dbamy. Na rynku pojawiła się teraz nowa linia szamponów i odżywek NIVEA, która jest specjalnie skrojona pod nasze potrzeby. A wiesz, że Ty też możesz przetestować linię Hairmilk? Zobacz, jak łatwo zostać testerką nowej mlecznej kolekcji do włosów od NIVEA. 

Ja już swoje przetestowałam i powiem Wam, że zapach kosmetyków jest zniewalający. Mleczny, kremowy i bardzo delikatny. Jednocześnie na tyle idealny, że utrzymuje się na włosach przez długi czas. Lubicie zapach umytych włosów? Po serii Hairmilk włosy genialnie pachną muskane wiatrem. Jak idealnie dopasowane perfumy. A same włosy? Gładkie, jedwabiste i miękkie. Dzięki temu, że wybrałam serię do włosów cienkich, czuję się dobrze zaopiekowana. Genialna jest odżywka, którą możemy spryskać już suche włosy. Włosy dodatkowo się wygładzają i odnoszę wrażenie, że nawet lepiej modelują.

Mleczny szampon od NIVEA to pielęgnacja, która jest dopasowana do struktury naszych włosów, dzięki czemu dba o nas bardzo personalnie. Seria Hairmilk zawiera naturalne proteiny mleka regenerując nasze włosy i dodając im blasku. Wreszcie każda z nas może korzystać z sekretów Kleopatry :) Nawet jeśli nie mamy tyle czasu co Kleoparta, możemy wyglądać na równie zadbane co ona. I to będzie tylko nasz sekret.

Zabierz siebie na randkę

Kto powiedział, że na randki trzeba chodzić z kimś? Zabierz siebie. To może być cokolwiek, co sprawia ci przyjemność. Jeśli dawno nie byłaś w kinie, sprawdź repertuar i wybierz się, choćby na nocny seans. Jeśli uszczęśliwiają cię zakupy, pójdź na nie. Kup sobie choćby drobiazg, może jakiś kosmetyk, który sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Jeśli nie masz za dużo pieniędzy, po prostu pójdź na spacer. Może tuż przed położeniem dzieci spać, albo zaraz po nim. Zresetować myśli, może kupić tulipany w pobliskim sklepie, żeby rano mieszkanie wyglądało przyjemniej.

Bez wyrzutów sumienia

Po moim ostatnim wpisie o byciu dla siebie dobrą, dostałam od Was sporo wiadomości, że czujecie podobnie. W gruncie rzeczy każda z nas ma podobne przeżycia i emocje. Chcemy być piękne. Dla siebie i dla naszych mężów. Chcemy, żeby byli dobrymi partnerami i w tej naszej pielęgnacji nam pomagali. Pewnie, że nie muszą myć nam włosów (chociaż czemu nie:)), ale mogą sprawić, że będziemy miały więcej czasu, aby siebie pielęgnować.

W ogóle temat bycia dla siebie dobrym jest bardzo szeroki. To proces, czasami długi, ale bardzo przyjemny. Jeśli nie przychodzi nam to naturalnie, musimy się tego uczyć, małymi kroczkami każdego dnia. Na początek warto nawet w zwykłych codziennych rzeczach upatrywać sposobności, by robić coś dla siebie. To może być 5 minut, zwykłe upięcie zadbanych włosów. Coś, co robimy tylko dla siebie. Nie odpuszczę tego tematu, bo widzę, jak wiele z nas żyje z poczuciem winy, kiedy robi coś tylko dla siebie. Ja ten proces zaczęłam dwa lata temu. Ale dopiero teraz jestem gotowa otwarcie o nim mówić. I mówić będę jeszcze więcej. Bo jesteśmy warte, być żyć jak Kleopatra :)

Już niedługo razem z marką NIVEA będę miała dla was filmik, który mam nadzieję pomoże nam wszystkim w tym, abyśmy czuły się piękne. Nawet wtedy, kiedy jako zapracowane kobiety, mamy naprawdę niewiele czasu na pielęgnację. Zdradzę Wam mój sposób na fryzurę, która dodaje mnóstwo klasy a wygląda równie dobrze w codziennej stylizacji. Jesteście ciekawe?

Partnerem wpisu jest marka NIVEA. Powstał on przy współpracy z Blaber.pl

Advertisement

Udostępnij: