Łódź i okolicePodróżePolska dla dzieci

Ferie w mieście – atrakcje dla dzieci w Łodzi!!!!

W naszym województwie ferie zaczynają się już 11 lutego, ale wiem od Was, że zainspirowałam Was do odwiedzenia Łodzi chociaż na jeden dzień i czekacie na ten wpis planując atrakcje dla dzieci w Łodzi. Na blogu znajdziecie już całą masę inspiracji, zobaczcie na poniższe wpisy.

10 atrakcji dla dzieci w Łodzi

Manufaktura z morzem atrakcji

Łódź dla dzieci

Gdyby Wam jednak było mało :) poniżej kolejne atrakcje, które są spisane tak, aby były od siebie całkiem niedaleko. Mam nadzieję, że planowanie wycieczek po Łodzi z dziećmi sprawi Wam dużo frajdy. Nie sposób zamknąć w tych kilku wpisach wszystkich miejsc, które warto tutaj odwiedzić, ale jestem pewna, że spędzicie u nas miło czas. Łódź jest fajna i da się lubić :) Jeśli nigdy nie braliście jej pod uwagę jako kierunek rodzinnej wycieczki, wierzę, że po naszych wycieczkach zmienicie zdanie.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

1. Planetarium, Targowa 1/3, Łódź

Nie tylko budynek robi wrażenie. Planetarium organizuje wspaniałe warsztaty, pokazy i wystawy. Na wszystkie z nich trzeba się zapisać. Dopytajcie dzwoniąc, ponieważ niekiedy jest ograniczenie wiekowe i na pokazy mogą wejść dzieci po ukończeniu 5 lat. W ogóle muszę dodać, że Planetarium znajduje się tuż obok Dworca Fabrycznego, który sam w sobie jest tak piękny, że warto na niego zajrzeć. Jeśli postanowicie przyjechać do Łodzi pociągiem, to własnie od Planetarium możecie zacząć swoją przygodę ze zwiedzaniem Łodzi. Jest to atrakcja nie tylko dla dzieci.

Więcej informacji Planetarium EC1

2. Papugarnia Papupapi, Piłsudskiego 158 a, Łódź

Jedyne w swoim rodzaju miejsce, ponieważ oprócz papug jest tutaj mini zoo. Można kupić bilety zarówno do samej papugarnii, samego zoo, albo łączone. Fajna opcja, jeśli masz dwójkę dzieci, a każde chce być w innym miejscu :) W mini zoo są czarne świnie, małe kangury, osiołek, kuc, alpaka, biały daniel, dwie sarny, kozy, króliki. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałym psie, który uwielbia dzieci i chętnie się z nimi bawi. Uroczy jest naprawdę. Latem musi być tutaj jeszcze fajniej, ponieważ jest drewniany plac zabaw, dmuchana zjeżdżalnia i stoliki na dworze. Można sobie zamówić kawę, zjeść ciasto, ja na pewno wrócę tutaj latem. Polecam Wam to miejsce bardzo serdecznie. Jeśli jedziecie pociągiem, wysiądźcie na stacji Łódź Widzew, na nogach przyjdziecie tutaj w kilkanaście minut.

Otwarte od 11- 19, ceny umiarkowane, ok 18 zł za dziecko za bilet łączony z jedzeniem dla zwierzątek.

Więcej informacji tutaj PapuPapi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

3. Palmiarnia, Piłsudskiego 61, Łódź

Ciężko mi to miejsce opisać, ponieważ każde dziecko jest inne. U mnie jak zwykle jedna jest czymś zaintrygowana, druga się nudzi :) Jednak, dzięki temu, że w łódzkiej palmiarni możecie kupić karmę dla żółwi i ryb i dzieci je mogą karmić, uważam, że jest to miejsce interesujące dla dzieci. Karmę dokupowałam kilka razy. Same rośliny, no cóż, nie robiły na dziewczynkach wielkiego wrażenia. Może poza palmą, która prawie przebija szklany dach palmiarni :) Ale mówię, każde dziecko jest inne, musicie sami podjąć decyzję, czy warto. Ja uważam, że chociaż raz na pewno.

Otwarte od 9-16 w sezonie zimowym, bilet dla dorosłego 10 zł, dla dziecka 5 zł, karma 1 zł porcja.Zamknięte w poniedziałki.

Więcej informacji Palmiarnia

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

4. Kawiarnia Tubajka, Plac Zwycięstwa 3, Łódź

Dosłownie tuż obok Palmiarni jest genialna kawiarnia, właściwie klubokawiarnia dla dzieci Tubajka. Zresztą cały Park, w którym znajduje się palmiarnia i kawiarnia jest przepiękny. nawet zimą polecam się nim przejść i zrobić sobie zdjęcia w oranżerii. Wiele łódzkich par ślubnych realizuje tutaj swoje sesje ślubne. Nie wiem czy wiecie, ale mój mąż jest fotografem ślubnym i sama osobiście wykonałam w tym parku dziesiątki sesji :) Ale wspomnienia! Wracając do kawiarni, pisałam o niej na blogu osobny wpis. Zaraz Wam go podlinkuję. Tubajka to kawiarnia z placem zabaw dla dzieci, ale też miejsce kreatywnych warsztatów. Na pewno jest sensoryka, metoda Gordona dla maluszków i wiele innych. Poza tym zjecie tutaj smaczne śniadania. Bardzo lubię to miejsce!

Na warsztaty obowiązują zapisy. Kawiarnia otwarta jest codziennie od godziny 11

Wszystkiego o warsztatach dowiecie się ze strony Tubajka

Tubajka, kawiarnia idealna

5. Muzeum Kinematografii, Plac Zwycięstwa 1, Łódź

Pamiętam to muzeum z czasów przed dziećmi. Nie zachwyciło mnie wtedy zupełnie. Jednak troszkę się tutaj pozmieniało, muzeum zrobiło ogromny ukłon w stronę dzieci. To fajne, bo jest okazja pokazać im coś innego niż figloraj :) Jeśli przyjdziecie tutaj, koniecznie zajrzyjcie za bramę żeby zobaczyć gigantyczne talerze, telefon i buty. Dal dzieci fajna atrakcja :) Całe poddasze muzeum kinematografii jest przygotowane pod najmłodszych odwiedzających. Można się pobawić w budzie Reksia, ponosić misia Uszatka. Jest tutaj kącik zabaw, a cała przestrzeń jest duża. Sprzyja bieganiu :)

We wtorki muzeum jest bezpłatne. Polecam wybrać ten dzień :) W poniedziałki nieczynne. Bilety w cenie 10 zł dla dorosłego, 7 zł dla dziecka. Godziny otwarcia w każdy dzień są inne, polecam sprawdzić przed przyjazdem. Dodatkowo muzeum organizuje warsztaty dla dzieci z animacji kinowej.

Wszystkie informacje na stronie Muzeum Kinematografii

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

6. Nie Lada Restobar, Restauracja na przyjazny obiad, Fabryczna 17, Łódź

Wystarczy przejść przez Park Źródliska, w którym znajduje się Palmiarnia i Muzeum i traficie do nowo otwartej restauracji Nie Lada Restobar. Obiad z dwóch dań kosztuje 22 zł, samo drugie danie 15 zł. Do godziny 10:30 zjecie tutaj również śniadania. Restauracja jest czynna tylko do 17. Poza obiadem można tutaj kupić sałatki, kanapki i koktajle. Jedzenie podawane jest szybko, co przy dzieciach ma ogromne znaczenie. To autorska restauracji finalistki MasterChefa Klaudii Budny.

Na stronie Nie lada Restobar możecie sprawdzić menu

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

7. Indygo, Zajęcia kreatywne dla dzieci, Piłsudskiego 135, Łódź

To kreatywne studio plastyczne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Są tutaj zajęcia z ceramiki, plastyczne, malarskie. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Koszty i godziny działania centrum są różne, dlatego odsyłam bezpośrednio na stronę. Tego miejsca osobiście jeszcze nie odwiedziliśmy, wszystko przed nami.

8. Zabawa Park, Piłsudskiego 153, Łódź

Największy figloraj w Łodzi. Miejsce istnieje do kilku miesięcy. Znajdziecie tutaj nie tylko typowe kuleczki, ale też mini park linowy i park trampolin. Można spędzić tutaj kilka godzin. Na miejscu znajduje się restauracja, w której można nawet zjeść coś sensownego do jedzenia. Dzieci i dorośli muszą wejść w skarpetkach, ale jest wymóg, że to mają być skarpetki przeciwpoślizgowe. Możecie kupić na miejscu za 5 zł, ale jeśli macie w domu, po prostu weźcie. Poszukajcie biletów na grouponie, można znaleźć czasami promocje na wejściówki.

Sala zabaw czynna jest od 12 w tygodniu, od 10 w weekendy. Koszt biletu całodziennego 39 zł na dziecko. Dorosły nie płaci.

Reszty informacji szukajcie na stronie Zabawa Park

9. Park Trampolin Saltos, Wydawnicza 5, Łódź

W Łodzi jest kilka parków trampolin, ale moim zdaniem to właśnie Saltos jest najfajniejszy. Możecie co prawda przyjść z ulicy, ale ponieważ na park nie może jednocześnie wejść więcej osób niż wynoszą limity, proponuję kupić sobie wcześniej bilet przez internet. Nie dość, że macie zagwarantowane wejście, to jeszcze bilety przez internet są tańsze. Limity ilości osób zostały wprowadzone ze względów bezpieczeństwa i uważam to za bardzo fajne rozwiązanie. Każde dziecko ma zapewnioną trampolinę, przestrzeń i opiekę.

Zapisów możecie dokonywać na stronie Saltos

10.Klubo Kawiarnia dla dzieci Lokalove Cafe, ul. Tylna 5

Pod względem wizualnym to najładniejsza (razem z Tubajką) klubokawiarnia w Łodzi. Królują tutaj pastelowe kolory, które idealnie wpisują się w moje poczucie gustu. Na dole są kluczyki, dzięki którym przypniecie nawet wózek. W Lokalove jest przyjemny kącik zabaw dla dzieci. Wy w tym czasie możecie czytać, pracować, pić kawę. Ale to nie wszystko. Nie zrobiłam co prawda zdjęć, bo byłam strasznie głodna :) jednak zjecie tutaj naprawdę pyszne, domowe obiady. Menu obejmuje również śniadania, sałatki i desery. Zamówicie kakao bez cukru, kilka rodzajów kawy, herbaty. Lokalove to także miejsce warsztatów dla dzieci. Z tego co widziałam na tablicy z grafikiem, są zajęcia muzyczne dla maluszków metodą Gordona, tańce dla dzieci starszych i warsztaty kreatywne. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Kawiarnia jest otwarta od 10-19. Można spędzić tutaj wiele godzin :)

Wszystkie informacje na stronie Lokalove

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Ferie w łodzi, atrakcje dla dzieci w Łodzi, papugarnia, klubokawiarnia w łodzi, mini zoo w łodzi

Udanego pobytu w Łodzi <3

Udostępnij: