Parenting

Jak wychować zdrowe dziecko – recenzja książki i ZNIŻKA na zakup

Kiedy na teście pojawiają się dwie kreski wszystko się zmienia. Marzymy o tym, aby nasze dziecko było zdrowe. Tak zresztą najczęściej odpowiadamy na pytanie “wolisz chłopca czy dziewczynkę”. Sama przyznam, że mówiąc o zdrowiu dziecka myślałam o jego zdrowiu w chwili porodu. A przecież powinnyśmy myśleć o jego zdrowiu przez całe życie. Zdrowe dziecko to jego rozwój, właściwy rozwój na każdym etapie życia. To nie tylko dziecko, które nie ma kataru i chodzi do przedszkola dłużej niż nie chodzi. To także to wszystko, co sprawia, że chronimy nasze dziećmi przed chorobami cywilizacyjnymi. Mamy na to realny wpływ. Większy niż nam się wydaje. Ponieważ jednak wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi, wielu z nas zastanawia się jak wychować zdrowe dziecko.

Jak wychować zdrowe dziecko

Żałuję, że nie miałam swojej wiedzy 8 lat temu. W czasie, kiedy jeszcze pod sercem nosiłam swoją starszą córkę. Wiecie, z wiedzą to jest tak, że ona zobowiązuje. Kiedy robimy coś nieświadomie, a to nie do końca jest dobre dla naszego dziecka, jakoś łatwiej się żyje. Mamy przecież dobre intencje. Ale kiedy pojawia się wiedza, ciężko z niej nie zrobić użytku. Mam żal, że nikt tego nie uczy. Ani ginekolog, ani położna, ani nawet pielęgniarki. O lekarzach już nie wspomnę.

Nikt, absolutnie nikt nie dał mi wiedzy, którą mam teraz. Dostałam za to miliony dobrych rad i to takich, które na dodatek wzajemnie się wykluczały i wprowadzały we mnie poczucie winy. Winna, że dziecko ma kolki. Winna, że dziecko boli brzuszek. Winna, że dziecko nie śpi. Każdego dnia budziłam się i zasypiałam z poczuciem, że nie jestem wystarczająco dobra, że nie potrafię pomóc dziecku.

I trochę Wam zazdroszczę, że pojawił się podręcznik, który w jednym miejscu zawiera wszystko to, czego ja skrupulatnie szukałam przez te lata gromadząc swoją wiedzę. Książka, która pokaże Wam jakie macie wybory jeśli chodzi o wybór narzędzi do walki z chorobami cywilizacyjnymi. Książka, która poprowadzi Was za rękę w temacie dbania o profilaktykę zdrowia Waszych dzieci.

Tematy

Z książki “Jak wychować zdrowe dziecko” dowiecie się między innymi:

  • dlaczego tak ważne jest, żeby zadbać o prawidłowy rozwój odporności dziecka
  • jak rozpoznać dobry probiotyk
  • dlaczego już w ciąży powinnyście udać się do fizjoterapeuty
  • nietrzymanie moczu – czy to już wyrok na całe życie
  • dlaczego krytycznie przyjrzeć się swojej diecie w ciąży (“nie dlatego, żeby dorównać kobietom z okładek, ale po to, żeby dać dziecku szansę na zdrowy strat”)
  • leki i suplementy – jak rozpoznać zdrowie w pigułce
  • dlaczego nie warto bezrefleksyjnie wykupywać połowy apteki na katar
  • jak to się dzieje, że kręgosłup ma wpływ na bolący brzuszek
  • dlaczego nie warto brać udziału w wyścigu z innymi rodzicami, które dziecko zrobi coś szybciej
  • dlaczego wiercące dziecko to najlepsze na co możemy mu pozwolić

Jak widzicie sporo wiedzy. Jednak książka jest napisana tak, że czyta się ją jakby się rozmawiało z najlepszą przyjaciółką. Co więcej, znajdziecie w książce poradnik na temat badań, jakie warto wykonywać i kiedy. Poznacie schemat podawania probiotyków podczas antybiotykoterapii. Uwielbiam ten poradnik. Cała książka jest niesamowitym kompendium wiedzy. Wiedzy, którą powinnam dostać w szkole rodzenia. Ale nie dostałam. Za to miałam wiele reklam kremów i pieluszek. Mam ciarki na samą myśl. Wtedy myślałam, że mam fajną szkołę rodzenia. Ale co ja mogłam wiedzieć…

Najlepszy prezent

Jeśli znasz kogoś, kto spodziewa się dziecka, sama jesteś w tej grupie, albo już jesteś mamą, ta książka jest najlepszą rzeczą na jaką możesz wydać pieniądze. Serio. Żadne kocyki, otulacze i bawełniane ubranka nie dadzą ci tej świadomości, że naprawdę wiesz jak wychować zdrowe dziecko. W gąszczu i przesycie informacji, często zbieżnych, dostajesz koło ratunkowe. Pomocną dłoń, która pokaże Ci, co robić, a czego nie robić, żeby wychować nie tylko zdrowe, ale też szczęśliwe dziecko. Jeśli jakieś błędy już popełniasz (ja całe mnóstwo), jest to fajny drogowskaz do tego, jak je zmienić, aby ta budowla, którą stawiamy dla naszych dzieci była solidna i ostała się przez całe życie naszej pociechy.

Autorką książki “Jak wychować zdrowe dziecko” jest Joanna Dronka – Skrzypczak, autorka bloga dietaeliminacyjna, którego również szczerze Wam polecam. Książkę możecie kupić tutaj.

Nagrałam dla Was film o wielu książkach, które polecam w temacie zdrowia. Niedługo zaproszę Was na film, ale już dziś powiem, że to właśnie ta pozycja znalazła się na pierwszym miejscu. Znacie mnie już trochę i wiecie jak lubię takie tematy, jak bliskie jest mi psychologiczne podejście do wychowywania dzieci. Wiem, że i Was te tematy interesują dlatego mam dla Was niespodziankę.

Na cały dział psychologii macie AŻ 40% ZNIŻKI NA HASŁO MAMAGERKA.

(kliknijcie w powyższe zdanie i przeniesie Was do działu psychologii na stronę wydawnictwa)

Znajdziecie tutaj wiele polecanych przeze mnie pozycji. Kod działa od teraz do niedzieli włącznie (do 27 stycznia 2019). Hasło należy wpisać drukowanymi literami. Udanych zakupów!!!

Udostępnij: