LifestoryRemontWnętrza

Wizualizacja naszej kuchni – kuchnia w bloku

Kuchnia w bloku to zawsze ciężki orzech do zgryzienia. Nasza też spędzała nam sen z powiek. Ale oto mamy przyjemność zaprosić Was na wizualizację naszej nowej kuchni. Kuchni, o której marzyłam od lat i w której co chwilę wszystko zmieniałam. Moja ukochana Marysia, która pomagała nam w projektowaniu tego wnętrza, miała ze mną pod górkę. Wiem, bo codziennie miałam setki wątpliwości i wirtualnie chciałam wszystko przestawiać po 100 razy. Ale w końcu się udało. Mamy to!!! Wizualizacja kuchni właśnie stała się jawna, a ja czekam na Wasze opinie.

Wizualizacja – kuchnia w bloku

Pamiętacie wpis z pomysłami na zaaranżowanie przestrzeni? Wróćcie sobie do niego :) Większość z Was stawiała na pomysł nr 4, a zaraz za nim wytrwale na projekt nr 5. Przyznaję, że plan nr 4 był kuszący. Jednak on jest fajny tylko wtedy, gdybyśmy nasz salon napompowali razy 2 :)

Musicie pamiętać, że przestrzeń robocza pomiędzy dwoma blatami w kuchni to 120 cm. Taka odległość jest niezbędna, żeby dwie osoby mogły się swobodnie minąć w kuchni oraz żeby bez ograniczeń wysuwać szuflady. U nas przy projekcie nr 4 ta przestrzeń wynosiła niecałe 80 cm. Zdecydowanie za mało przy 4 osobowej rodzinie. Dlatego ta opcja musiała pozostać projektem na papierze.

kuchnia w bloku, wizualizacja kuchni, biała kuchnia, ispiracje kuchenne

Projekt nr 4

kuchnia w bloku, wizualizacja kuchni, biała kuchnia, ispiracje kuchenne

Projekt nr 5

Projekt nr 5 okazał się rozwiązaniem idealnym, spełniającym wszystkie nasze potrzeby. Dlatego właśnie na to rozwiązanie się zdecydowaliśmy. Kiedy spojrzycie na powyższy rzut, zobaczycie, że jedna z szafek po prawo ma odcięty blat. Jest tak dlatego, że ta szafka to nic innego jak moja przesuwna wyspa, która będzie służyła mi za moją przestrzeń do nagrywania.

Szafka ta będzie miała zamocowane kauczukowe kółka, dzięki którym będą mogła się razem z nią przemieszczać. W razie potrzeby będzie stawała się wyspą i służyła za blat roboczy przy nagrywkach na mój kanał kulinarny na YouTube (ugotowani.tv, który możecie zasubskrybować tutaj, jeśli jeszcze tego nie robicie).

Wizualizacja – na to czekamy

Kuchnię robimy na zamówienie u najlepszego stolarza, jakiego znamy :) Jeśli ktoś z Was potrzebuje namiarów, pytajcie, wyślę. Zdecydowaliśmy się na białe meble, chociaż część z nich będzie w kolorze szarości. Takie rozwiązanie zaproponowała nam Marysia na etapie końcowym projektu i zaufaliśmy, że wie, co robi :) Wahaliśmy się pomiędzy złotymi, a czarnymi dodatkami, ale jak zobaczycie na wizualizacji postawiliśmy na czarne, które dodają wnętrzu charakteru i męskości, biorąc pod uwagę różową sofę na którą czekamy :)

kuchnia w bloku, wizualizacja kuchni, biała kuchnia, ispiracje kuchenne

Jak Wam się podoba? Czekam na Wasze komentarze!

Udostępnij: