Parenting

MEGA ZNIŻKA NA ZAKUP PLECAKA

Nigdy nie myślałam, że kiedykolwiek to napiszę (choć nie wiem dlaczego, bo jak rodzisz dziecko, to naturalne, że ono urośnie i pójdzie do szkoły, chyba, że wyjedziecie do buszu i będziesz uczyć go sama), ale rozpoczynam cykl wpisów wyprawkowych. Nie będzie ich wiele, bo jakoś mam nieodparte wrażenie, że tworzy się wokół tego za duży szum informacyjny, a za mało czasu poświęcamy na emocje. Ale jednak kilku tematów nie mogę pominąć. Pierwszym z nich jest plecak dla pierwszoklasisty. Duuuuużo się o tym naczytałam, żeby stworzyć dla Was dobry wpis i przy okazji wybrać dobry plecak. Na koniec mam też dla Was MEGA ZNIŻKĘ na zakupy w sklepie www.coolpack.com.pl :) Spokojnie, przyjdzie czas na podziękowania.

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Plecak dla pierwszoklasisty – wyluzuj

Jak zawsze widuję dużo paniki, mnóstwo teorii spiskowych, wiele faktów i jeszcze więcej mitów wokół tego tematu. I choć możliwe, że uważacie, że nie jestem żadnym guru w tym temacie, to pozwolę sobie napisać – wyluzujcie. Dziewczyny, czy kupicie dobry plecak, czy najlepszy, dziecko i tak często będzie nosiło go na jednym ramieniu (bo niby czemu miałoby robić inaczej niż Ty w jego wieku), ciągało, kopało, przetrzymywało w nim kanapki niczym zakładników. I naprawdę spoko. W końcu to tylko dziecko. A Ty nic na to nie poradzisz. Oczywiście naszą rolą jest nauczyć dziecko rozsądnie się pakować i w miarę szybko jednak wyrzucać te kanapki (oby tylko to), ale dziewczyny apeluję do Was o zdrowy rozsądek, bo inaczej nawet wczasy co kwartał nas nie uratują.

Piszę to wszystko, żebym sama sobie wytłumaczyła, że tak trzeba i że to nie koniec świata. Choć ja trochę czuję jakby jednak czegoś to był koniec. Jednak pozwólcie, że teraz napiszemy o plecakach i dam Wam zniżkę, o którą tak mnie prosicie (starałam się użyć przyzwoitego słowa, w końcu to wpis trochę o dzieciach :)). A wpisy do płakania z toną emocji i paczką chusteczek od kuriera zostawmy sobie na inne okazje, ok?

Plecak dla pierwszoklasisty – ważne informacje

Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdziecie artykuł o zaleceniach dotyczących plecaków. Zerknijcie, choć wkleję Wam tutaj najważniejszy kadr z prezentacji.

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Źródło zdjęcia

Skoro tutaj jesteście, to znaczy, że szukacie mądrych informacji odnośnie plecaków, a nie mitów. Pamiętam, że jakiś czas temu rozmawiałyśmy na instastory o cechach dobrego plecaka i pytałam o Wasze doświadczenia.

  • waga plecaka Z ZAWARTOŚCIĄ nie powinna przekroczyć 10-15 % masy ciała dziecka, a waga PUSTEGO plecaka powinna być niższa niż 1 kg
  • plecak powinien być wykonany z tkaniny wodoodpornej
  • ścianka plecaka powinna przylegać do pleców i mieć oddychający materiał (a nie tekturę pokrytą materiałem)
  • plecak powinien mieć szerokie i wygodne paski naramienne, żeby po pierwsze dobrze przylegał do pleców dziecka, a po drugie żeby łatwo się go zdejmowało/zakładało
  • górna krawędź plecaka powinna być na wysokości ramion, a dolna na wysokości odcinka lędźwiowego
  • plecak nie powinien być szerszy niż ramiona dziecka

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Zobaczmy więc przykładowy plecak dla pierwszoklasisty z oferty CoolPack.

Przyjrzyjcie się czy spełnia te wszystkie wymagania. Oprócz tego, że jak najbardziej tak, to zawiera masę udogodnień dla dziecka. Możecie przypiąć klucze do zapinanej komory. Macie w zestawie Cooler Bag, dzięki czemu nie musicie kupować dodatkowego pojemnika na kanapki, na czym zyskuje waga plecaka. Plecaki są ultra lekkie. Te przeznaczone dla pierwszoklasistów (PRIME 23 L) ważą puste zaledwie 620 gramów. Wow! Wzmocnione są nie tylko plecy, ale też spód plecaka. A boczne kieszonki pozwolą zapakować jeszcze lekki bidon (pokażę we wpisie z wyprawką).

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Pamiętaj o dziecku

W tych wszystkich wymogach odnośnie plecaków nie zapominajcie o dziecku. Niech samo wybierze sobie plecak z całej oferty dostępnej na rynku. Usiądźcie razem i przejrzyjcie ofertę sklepu CoolPack, do czego jako #ambasadorzycoolpack oczywiście bardzo zachęcam :) Skupiam się co prawda na plecakach dla pierwszoklasisty, ale oferta tej marki jest przeogromna. Znajdziecie tutaj (kliknijcie niżej na teksty, przeniesie Was w odpowiednie rubryki):

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Emocje

Oczywistym jest, że właśnie wszystko się zmienia w Waszym życiu. Pełne życia i potrzebujące ruchu dziecko zostanie osadzone w ławce i świat trochę go zaskoczy i zdziwi. Tobie otworzą się za to oczy, że ta maleńka istota już nie jest taka maleńka, ale wciąż trochę bezbronna. I teraz najtrudniejsze zadanie przed Tobą, moja kochana (jeśli Cię to pocieszy, to przede mną również). Bądź blisko. Nic więcej. To i tak wystarczająco trudna rola. Serio. Wczoraj byłam na filmie Mamma Mia i usłyszałam tam taki teks (bez kontekstu niewiele można odnieść i bez urazy dla wszystkich tatusiów) “Ciężko jest być matką, dlatego tatusiowie nimi nie są” :)

Wybierzcie zatem plecak, dobierzcie do niego worek, piórnik, akcesoria i spędźcie razem najlepsze wakacje życia. Na podwórku, lub na drugim końcu świata. Razem, za rękę, z lodami i toną waty cukrowej. Albo lunchboxami pełnymi owoców i warzyw. Ale niech te wakacje pokażą Wam, że jesteście dla siebie i zawsze będziecie <3

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

Plecak dla pierwszoklasisty, COOLPACK

MEGA ZNIŻKA NA ZAKUPY DLA FANÓW COOLPACK

Na hasło MAMAGERKACP macie 20% zniżki na wszystkie zakupy w sklepie CoolPack.

Zamówcie plecak, worek, piórnik, bidon, lunchbox i wiele innych potrzebnych rzeczy. Podzielcie się kodem z bliskimi. Udanych zakupów!

Udostępnij: