Parenting

Czy 300 zł zasiłku wystarczy na wyprawkę do szkoły? Zobacz jak to zrobić!!!

Pomału kończymy nasze wyprawkowe zakupy, choć naprawdę spodziewałam się i większych wydatków i większego zachodu. Jak zwykle okazało się, że nie takie to straszne, jak ludzie mówią. Postarałam się przygotować dla Was tabelkę z przykładowymi kosztami na wyprawkę do szkoły. Ps. Przy okazji premierowo możecie zobaczyć kawałek pokoiku po remoncie :)

Jak mądrze kupić wyprawkę?

Oczywiście można wydać duuuuużo więcej i kupić sam plecak za 250 zł, buty za kolejne 120 zł i tak dalej. Ja to wszystko wiem. Wiem, że można też wydać dużo mniej polując na okazje, których nie brakuje nawet w spożywczych popularnych dyskontach. Problem tylko w tym, że czasem… kupujemy za dużo i na tak zwany zapas, co w praktyce nie często się sprawdza. Postanowiłam w tym roku kupić naprawdę tylko to, co było na liście szkoły. Dopiero na spotkaniu z wychowawcą okaże się jak duże zakupy jeszcze przed nami. Ale tym zajmiemy się później.

Na liście naszej szkoły znalazły się:

 

Byłam zaskoczona, że ta lista jest tak krótka. Spodziewałam się listy długiej na kartkę A4, a tu taka niespodzianka. Większość tych rzeczy można kupić za grosze. Te droższe, jak plecak, czy buty, umieściłam w tabelce. Podzieliłam ją na dwie rubryki, z droższymi i tańszymi produktami.  Niektóre, jak ubranka galowe, zostawiłam bez zmian. Chcę Wam pokazać, że jakkolwiek uwielbiam droższe ubrania i dobre gatunkowo, tak naprawdę uważam, że na ten jeden dzień nie musimy wydawać milionów monet i można się sprytnie zmieścić w budżecie 300 zł jakie otrzymujemy od Państwa na wyprawkę, lub tylko nieznacznie go przekroczyć.

Nie uwzględniłam w tej tabelce zeszytów, ołówków, gumek, bo dodając je do codziennych zakupów nawet nie zauważycie 69 groszy wydanych na zeszyt i można to robić stopniowo przez całe wakacje. Ba, nawet może się Wam uzbierać niezła kolekcja zeszytów na 3 lata do przodu :)

Coolpack I Colorino

Przygotowując tabelkę podałam ceny uwzględniające rabat -20% na hasło Mamagerka, jaki z racji mojego ambasadorstwa dla marki Coolpack (#ambasadorzycoolpack) przysługuje dla moich czytelników. Wiem, że duża część z Was już z tej zniżki skorzystała i dziękuję za wszystkie Wasze zdjęcia z zakupami :) Kod działa nadal i możecie jeszcze z niego skorzystać.

Aby to zrobić, wejdźcie na stronę sklepu i wpiszcie w koszyku hasło mamagerkacp. Rabat naliczy się po wpisaniu kodu i dotyczy całego asortymentu sklepu. Jeśli natomiast nadal nie wiecie jaki plecak wybrać, zobaczcie mój artykuł o tym jaki plecak jest najlepszy dla pierwszoklasisty!

wyprawka do szkoły, coolpack

Plecak Coolpack Prime 23 l, super lekki – tylko 0,62 kg, wodoodporny, cena po rabacie z kodem 95 zł

Colorino czyli co?

Marka Colorino jest dostępna w wielu sklepach w super dobrych cenach. Od razu możecie kupić wszystko, co będzie Wam potrzebne do szkoły, albo kreatywnych prac domowych :) Haha jakoś tak sobie pomyślałam teraz o tych pracach, co to niby dla dziecka a robi je rodzic, albo o tym magicznym zdaniu wypowiadanym w niedzielę o 22 “mamo na jutro muszę zrobić ludzika z kasztanów” Hahahaha naprawdę mnie to rozbawiło :)

W swojej ofercie marka Colorino ma między innymi: (wszystko jest podlinkowane, kliknijcie na nazwę)

 

A teraz obiecana tabelka:

Dajcie koniecznie znać z jakimi kosztami Wy musieliście się zmierzyć kupując wyprawkę do szkoły!

Udostępnij: