Łódź i okoliceParentingPodróże

Co robić z dziećmi w Łodzi – Konie, relaks i kawałek raju na ziemi

Co robić z dziećmi w Łodzi? Najlepiej odpoczywać i ładować baterie. W centralnej Polsce jest takie miejsce, gdzie możecie pojechać na cały dzień i po prostu odpocząć. Spodziewałam się, że w sobotę będzie tutaj tłum ludzi, ale miło się rozczarowałam. Poza godziną 14, gdzie faktycznie troszkę się kotłowało, później był już luz, cisza i spokój. Jeśli jesteście z Łodzi, albo okolic, to miejsce jest wręcz obowiązkiem na mapie weekendowego odpoczynku. Powiem Wam, że przyjechałabym tutaj nawet ze 100 kilometrów, bo naprawdę warto.

Co robić z dziećmi w Łodzi – Stadnina Koni

Centrum Sportowo Rekreacyjne Zbyszko to nie tylko stadnina koni, choć to był nasz główny cel przyjazdu tam. Jak zobaczycie na zdjęciach, można tutaj naprawdę odpocząć. Dzieci od 7 roku życia mogą już profesjonalnie zająć się nauką jazdy konnej. Jedna godzina takiej przyjemności kosztuje 50 zł. Dla mniejszych dzieci atrakcją są przejażdżki na kucach, czyli oprowadzanka. Koszt to 20 zł za 10 minut przyjemności. Nie trzeba się wcześniej umawiać, ale w weekend można odstać swoje w kolejce. My czekaliśmy prawie godzinę na wolnego kuca. Podobno można umówić się na konkretną godzinę, ale jeszcze się o tym nie przekonałam osobiście. Oczywiście przez tą godzinę dzieci się nie nudziły, bo do woli przytulały się do kuców i koni stojących w boksach.

Można kupić specjalne przekąski dla koni i je troszkę pokarmić. Możecie wziąć ze sobą jakieś szczotki do czesania kucy. To naprawdę świetna atrakcja dla dzieci, zwłaszcza jeśli kochają konie. Na każdym kroku czekają też ławeczki, huśtawki, pięknie zadbana trawa. Teren jest naprawdę spory i warto go całego zwiedzić. Zaraz po wjeździe na teren Ośrodka jest staw, w którym pływają czarne łabędzie i kaczki. Jest to też miejsce, gdzie możecie spotkać pawia. A zaraz za stawem są klatki, gdzie możecie podziwiać króliczki i gołębie. Dla dzieci to na pewno fajna atrakcja i warto jej nie przeoczyć.

Warto później usiąść na chwilę przy wybiegu kucy i popatrzeć jak się bawią, a następnie pójść na koniec Ośrodka i podziwiać konie biegające po ogromnej zagrodzie. Można się tam zatracić, bo te zwierzęta są niesamowicie inteligentne i poruszają się z taką gracją, że czas płynie po prostu wolniej. Coś pięknego.

Plac zabaw, czyli coś co tygryski lubią najbardziej

Na koniec polecam Wam plac zabaw. Genialnie pomyślany. Przed placem zabaw są leżaki, krzesła i bujaki. Czyli relaks w najczystszej postaci. Leżysz, odpoczywasz i spokojnie patrzysz jak dzieciaki się bawią. Nic więcej Wam nie potrzeba, zobaczycie.

Jedzenie

Jedyny minus, na jaki muszę zwrócić uwagę, to wyżywienie. Podobno mega smaczne, ale nie liczcie, że w weekend uda Wam się tam coś zjeść. Na terenie Ośrodka jest sala weselna i Restauracja Ranczo, która niestety w weekendy jest przeznaczona na imprezy. Uważam to za minus, bo nie znajdziecie nigdzie informacji, że w weekendy jest to miejsce zarezerwowane na imprezy. Są godziny otwarcia i zachęta do korzystania z Restauracji, ale nie ma szans nic zamówić. Trochę to nie fer, bo widząc na stronie ofertę Restauracji nastawiliśmy się na obiad w tamtym miejscu i jak się możecie domyślać, nie najadaliśmy się w domu. Całe szczęście miałam jakieś przekąski, ale niestety głód wygonił nas wcześniej niż planowaliśmy. Polecam Wam przed wyjazdem zadzwonić i dopytać, czy tego dnia odbywają się w Restauracji Ranczo jakieś imprezy, czy też będzie normalnie dostępna dla gości indywidualnych. Zróbcie sobie kanapki, spakujcie koc piknikowy i kosz z przekąskami. Na kawałku zielonej trawki spokojnie możecie się posilić, co zapewne będzie dla dzieciaków kolejną atrakcją.

Mam nadzieję, że uda nam się Was zainspirować i jeśli kiedyś pomyślicie co robić z dziećmi w Łodzi, odwiedzicie to miejsce. Jest tego warte, ale zadbajcie sobie o picie i prowiant. Centrum Sportowo Rekreacyjne Zbyszko zamknięte jest w poniedziałki, ale każdy inny dzień tygodnia stoi przed Wami otworem. My na pewno tam wrócimy. Jest już nawet plan na jakąś środę, bo w środy zawsze odbieram dzieci z przedszkola po obiedzie i spędzamy czas na jakiś aktywnościach. To jak? Podoba Wam się? Kiedy jedziecie?

Życzę Wam cudownej niedzieli a my pędzimy na kolejne przygody. Gdzie tym razem?

Udostępnij: