Łódź i okolicePodróże

Projekt WAKACJE! Co robić z dziećmi w Łodzi – Semafor Muzeum Animacji

W Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi byliśmy z Kamilem jeszcze w erze dinozaurów i w ogóle nie pamiętałam tego miejsca. Dziś chciałabym je Wam polecić jako kolejne do odwiedzenia z dziećmi z cyklu “Co robić z dziećmi w Łodzi“. Mamy już oficjalnie wakacje, więc jest duże prawdopodobieństwo, że dzieciaki zaczną się nudzić za kilka dni i wtedy dobrze mieć coś w zanadrzu. Kiedy ktoś mnie pyta o atrakcje dla dzieci w Łodzi wymieniam przynajmniej kilka bez większego problemu.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi – Semafor

Niestety przy budynku nie ma żadnego parkingu, ale w bocznych uliczkach powinniście bez problemu znaleźć miejsce do zaparkowania. Zaraz po wejściu do muzeum Waszym oczom ukaże się uroczy sklepik z postaciami z bajek. Jeśli więc Wasze dzieci znają bajki Waszego dzieciństwa, będzie to dobra okazja do wydania kasy :) (żartowałam :))

W cenie biletu jest przewodnik oraz projekcje bajek w małym kinie. W ogóle jeśli chodzi o kino, to jeśli macie malutkie dzieci i chcecie im pokazać o co chodzi z kinem, to jest to fajne miejsce do rozpoczęcia tej przygody. Codziennie rano odbywają się tutaj 20 minutowe pokazy bajek, nie jest aż tak ciemno jak w normalnym kinie, dlatego może to być dobry pomysł na start. Z tego co się orientuję, podobne projekcje dla maluszków ma łódzkie kino Helios.

Po muzeum oprowadził nas przewodnik. Nijak te opowieści nie interesowały dzieci. Bo co je niby obchodzi, że szkielet metalowy do lalki kosztuje 5 tysięcy złotych? To zwiedzanie miało większą wartość dla nas, dorosłych. To my wyruszyliśmy wspomnieniami do czasów naszych dobranocek z misiem Kolargolem i Uszatkiem. Dla mnie osobiście było ciekawym doświadczeniem dowiedzieć się, jak powstawały te bajki. Fajnie było tak powspominać. Jedna z nowszych produkcji Semafora, to bajka Parauszek. Tutaj dziewczynki spędziły sporo czasu, bo same ją oglądają i była to ich rzeczywistość. Świat, który w jakikolwiek sposób mogły przeżyć i namacać. Uwierzycie, że wyprodukowanie jednego odcinka 10 minutowej bajki to pół miliona złotych? Podobno jednego dnia powstaje tylko 5 sekund bajki.

Niestety nie wolno niczego dotykać. Jeśli jest się dorosłym osobnikiem, łatwo to zrozumieć. To oczywiste, że zrobienie makiet i postaci to wielkie pieniądze i ogrom poświęconego czasu. Ale trzyletnia dziewczynka nie musi tego rozumieć, bo nie zna wartości pieniądza. Dzieci poznają świat dotykiem. To tak, jakbym ja znalazła się w pokoju z samą czekoladą i nawet nie mogła jej tknąć opuszkiem palca. I właśnie dlatego uważam, że to nie jest muzeum dla dzieci. Oblegały tylko miejsce, gdzie można usiąść i wystąpić, nagrywając dla siebie krótki film. Później wysyłacie go sobie na maila i można stworzyć sobie nowoczesnego vine :)

Muzeum oferuje również warsztaty dla dzieci, dlatego dobrze jest przedzwonić wcześniej i zapytać o listę aktualnych pomysłów dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi – czy warto odwiedzić Semafor?

Czy więc polecilibyśmy wam Se-ma-for Muzeum Animacji jako miejsce na rodzinną wycieczkę? To zależy :) Jeśli wasze dzieci znają kultowe bajki, które wyszły pod produkcją Semafora, jeśli nie muszą dotykać wszystkiego po drodze, jeśli nie będą chciały wykupić całego sklepu zabawek, to polecamy :) Nam, rodzicom, wizyta przywołała miłe wspomnienia z czasów, kiedy sami byliśmy jeszcze dziećmi. Jeśli jesteście z Łodzi albo okolic i macie wolny dzień, może to będzie dla was dobra propozycja na rodzinny wypad.

Kilka kroków dalej znajduje się Planetarium, którego jeszcze nie udało się nam odwiedzić, ale to się zapewne wkrótce zmieni. Polecam Wam więc od razu skorzystać z obu atrakcji. Kilka ulic dalej jest bardzo fajny park trampolin Saltos.

Od kilku dni ciągle się zastanawiam jakie atrakcje dla dzieci w Łodzi jeszcze mogłabym Wam polecić. Dlatego na blogu pojawią się wkrótce jeszcze dwa wpisy, które postaram się przygotować podczas urlopu w górach, a po powrocie znowu ruszymy na podbój miasta. Łódź jest fajnym miastem. I coraz ładniejszym. Przyjedźcie do nas kiedyś. Oprowadzimy was :)

Zajrzyjcie też do Mamalife, z którą wspólnie odwiedziłyśmy to miejsce.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi, semafor, łódź, co robić z dziećmi w łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi, semafor, łódź, co robić z dziećmi w łodzi

01

Udostępnij: