KuchniaObiad

Obiad w 15 minut? Challenge z Refreszing i dużo śmiechu!

Która z Was nigdy nie chciała poznać przepisu na obiad w 15 minut? Ja mogłabym mieć nawet takie w 5 minut, ale już nie będziemy tak szaleć. Kiedy zasugerowałyście na YT wyzwanie, wiedziałam, że to będzie świetny pomysł. Kilka dni później Paula z Refreszing zaproponowała, żebyśmy nagrały wspólnie dwa odcinki na nasze kanały i pomysł od razu powrócił. Jakie inne wyzwanie miałabym rzucić Paulinie, jak nie gotowanie? Szybko poprosiłam Was o listę składników i właśnie z nich powstały nasze dania. Nagranie odbyło się w moim ulubionym Studio Kulinarnym Baccaro. Jeśli jesteście z Łodzi, koniecznie wybierzcie się tam na jakieś rodzinne warsztaty, albo zorganizujcie tam dla siebie jakąś imprezę. To miejsce nadaje się do tego idealnie.

Paulina do końca nie wiedziała co dokładnie będziemy gotować. Nie znała nawet składników. Ja też nie wiedziałam co ugotuję, bo założenie było takie, że Paula ma pierwszeństwo w wyborze składników. Ja więc byłam gotowa (albo i nie) na stworzenie dania z tego, co mi zostanie. Powiem Wam, że dawno się tak nie ubawiłam w kuchni. To było fantastyczne przeżycie. Utrudnienie polegało na tym, że miałyśmy na wykonanie zadania dokładnie 15 minut! Jesteście ciekawe jak sobie poradziłyśmy i czy udało nam się cokolwiek zjadliwego ugotować? Obejrzyjcie film i bawcie się dobrze :)

Obiad w 15 minut – Challenge Mamagerka vs Refreszing

Paulina wybrała makaron, szpinak, paprykę, czosnek, kurczaka, śmietanę i stworzyła coś na wzór kurczaka ze szpinakiem w sosie śmietanowym. Nie podam Wam dokładnych składników i proporcji, bo w tym pośpiechu nikt nie patrzył ile czego wrzucał.

Ponieważ mnie pozostał kurczak, mango, imbir i mleko kokosowe postawiłam na kurczaka w sosie mango. To, że ja kocham mango Wy już wiecie. Cieszyłam się więc, że Paula nie chwyciła za nie podczas wybierania składników. Jedyny pomysł jaki mi wtedy przyszedł do głowy to właśnie kurczak mango. Dodałam do mango imbiru i powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę, bo smak się wyostrzył i zdecydowanie będę to powtarzać. Przepis na kurczaka mango znajdziecie na przykład u Elwiry. Już nie będę się powtarzać, zajrzyjcie do niej.

Obiad w 15 minut

A teraz koniecznie mi napiszcie, czy takie filmy powinny lądować na moim kanale częściej i czy dobrze się przy takich bawicie. Aaa, i jeszcze, uważacie, że poradziłyśmy sobie z wyzwaniem?

Udostępnij: